Her zaman televizyonda izlediğiniz, zekalarına ve becerilerine hayran kaldığınız muhteşem yunuslara artık hayallerinizdeki kadar yakın olabilirsiniz! DolphinLand'da, sevimli yunusları yakından görmekle kalmayıp onlara dokunmak, onlarla fotoğraf çektirmek, yunuslarla yüzmek isteyenler bu isteklerini gerçekleştirebiliyor.
 
 
Gösteriden Kareler
 
» Gösteriden bir kare
» Yunuslarla yüzme
» Akıllı yunuslar
 
   
 
Antalya Yunus Gösteri Programı
 

Haftada 7 gün tek seans saat 14:30'da

Program yaklaşık olarak 1 saat sürmekte ve iki bölümden oluşmaktadır.

Birinci bölümde 2 deniz kedisinin büyüleyen, çok eğlenceli gösterisini izleyip hiç ara vermeden Mila isimli beyaz balinanın ne kadar yetenekli olduğuna tanık olacaksınız. Bu iki güzel gösteriden sonra verilen 15 dakikalık arayi ister balinamızla fotoğraf çektirerek, ister kafeteryadan faydalanarak geçirebilirsiniz. Ara biter bitmez gösterinin asıl yıldızları Alişa ve Suera 20 dakika boyunca gözlerinize inanamayacağınız nitelikte bir performans sergileyecekler.

Bu muhteşem gösterilerinin hemen sonrasinda da onlarla fotoğraf çektirmek ve yunuslarla birlikte yüzme imkanınız olacak. Mila adlı beyaz balina, Alişa ve Suera adlı iki yunus Gena ve Daşa adlı iki deniz kedisinden oluşan sevimli gösteri gurubu, dünyanın her yerinden gelen izleyicilerine sevgi dolu anlar yaşatır.

DolphinLand'ın yunusları, "Şişe Burun" olarak da adlandırılan Afalina türüne mensuplar. Afalina türü yunuslar Karadeniz'de yaşayan üç yunus türünden biri. Karadeniz'in, Akdeniz'den daha az tuzlu suyunda yaşayan yunusları için DolphinLand'ın havuzunun suyundaki tuz, özel yöntemlerle azaltılıyor.

DolphinLand'in sevimli yunuslari 10 ve 12 yaşında yaklaşık 200-250 kg. ağırlığındalar. Beyaz balina dişi olup 6 yaşında yaklaşık 500 kg. ağırlığındadır. 2 sevimli deniz kedilerimizin yaşları ise 9 olup, dişi 30 kg erkek deniz kedisi de 100 kg'dır. Yunusların ortalama ömürleri ise 25-30 yıl arasında değişiyor.

 
 
 

Copyright © 2011 Antalya Gezi Sitesi Tüm Hakları Saklıdır. Sitede yer alan bilgi ve görsel ögeler sezona ve tarihe göre değişebilmekte ve bilgilendirme amaçlı olup, en güncel bilgi için iletişim bilgilerimizden bize ulaşmanız tavsiye edilir.

Anasayfa | Yunus Gösteri Programı | Fotoğraf Galerisi | Gösteri Ücretleri | DolphinLand Nerede ? | Grup Rezervasyon | İletişim Bilgileri